muzyka chóralna

POLSKA MUZYKA CHÓRALNA

Na program koncertu składają się najwybitniejsze (a także te mniej znane) utwory polskiej muzyki chóralnej od renesansu do współczesności. W programie m. in: Mikołaj Gomółka, Wacław z Szamotuł, Mikołaj Zieleński, Bartłomiej Pękiel, Stanisław Moniuszko, Feliks Nowowiejski, Jan Maklakiewicz, Józef Świder i inni.

UTWORY WOKALNO-INSTRUMENTALNE

Chór, współdziała z różnymi zespołami instrumentalnymi oraz solistami posiada w repertuarze m. in: A. Vivaldi – Gloria D-dur, G. G. Gorczycki - Completorium, W. A. Mozart – Msza koronacyjna C-dur KV 317, W. A. Mozart – Regina coeli KV 276, J. Haydn – Salve Regina, M. Haydn – Msza C-dur, G. Reutter – Msza G-dur, C. Orff – Carmina Burana. Do innych utworów
z towarzyszeniem instrumentalnym wykonywanych przez chór można zaliczyć : M. Durufle – Requiem

(z organami), M. Castelnuovo-Tedesco – Romancero Gitano (z gitarą).

MUZYKA GOSPEL

Na program koncertu złożonego z utworów gospel i spiritual, wykonywanego z towarzyszeniem sekcji instrumentalnej (fortepian, gitara basowa, perkusja) składają się standardy tego gatunku, m. in: Oh, happy day, Steal away, Ride on King Jesus oraz Gospel Mass Roberta Ray’a.

Kolędy

KOLĘDY I PASTORAŁKI

Na program koncertu składają się utwory a’cappella od średniowiecza do współczesności. Są to kolędy zarówno polskie, jak i pochodzące z różnych krajów Europy (Szczedryk). Opracowane są w sposób niezwykle ciekawy i zróżnicowany: ludowy, klasyczny, rozrywkowy.

POLSKIE KOLĘDY

Na program koncertu składają się kolędy w opracowaniu Jana Maklakiewicza na sopran solo, chór mieszany i organy (lub kwintet smyczkowy).

IDZIE KOLĘDA, POLSKA KOLĘDA

Tradycyjne polskie kolędy (za wyjątkiem tytułowej) w artystycznym opracowaniu Włodzimierz Korcza w żywiołowym wykonaniu aranżera, Alicji Majewskiej i chóru (Mizerna cicha). W programie znajdują się również kolędy do wspólnego wykonania z publicznością. Rewelacja!

Rozrywka

„HEAL THE  WORLD”
– Tribute to Michael Jackson

W programie koncertu znajdują się wybrane utwory
z repertuaru Michaela Jacksona w wykonaniu solistów, chóru oraz sekcji instrumentalnej. Usłyszeć można utwory z początkowego okresu twórczości „Króla popu”, takie jak: „Rock with You” czy „I’ll be there” jak również te najbardziej rozpoznawalne: „Will You Be There”, „Man in the Mirror”, „Heal the World” czy „We are the World”. Świetna zabawa zarówno dla młodzieży jak i dla „nieco starszej młodzieży” przy największych przebojach Michaela Jacksona.

„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

Na program koncertu składają się  piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, wykonywane w ramach widowisk telewizyjnych „Kabaret Starszych Panów” oraz „Divertimento”. Opracowania na chór dokonane przez Andrzeja Borzyma zachowują
i podkreślają charakterystyczny klimat tych utworów,
w których liryzm i nastrojowość przeplatają się
z komizmem i specyficznym humorem. W programie znajdują się m. in. takie piosenki jak: „Herbatka”, „Stacyjka Zdrój”, „Wesołe jest życie staruszka”. 

Okrągły Jubileusz - 31 Lat 


Koncert pieśni skomponowanych przez Włodzimierza Korcza do słów m. in: W. Kejne, K. I. Gałczyńskiego,
E. Brylla, K. Wojtyły w wykonaniu kompozytora, Alicji Majewskiej oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Kolejna rewelacja!