Już wkrótce

Szanowni Państwo!
z ogromną radością chcieliśmy się podzielić naszymi najbliższymi planami artystycznymi. Na specjalne zaproszenie weźmiemy udział w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym "Gaudete Barcelona" 2024, który odbędzie się w dniach 30.04-5.05.2024 w Barcelonie i Lloret de Mar. Towarzyszył nam będzie współjubilat czyli Podkarpacki Chór Męski.
W związku z tak prestiżowym wyróżnieniem, zwracamy się do Państwa z prośbą o pozytywne myśli i wsparcie duchowe naszych zmagań konkursowych. My ze swojej strony deklarujemy dołożenie wszelkich starań o zdobycie nagrody i godne reprezentowanie naszego regionu. Wierzymy, że obecność Państwa wrażliwych na muzykę serc przy naszych, zaowocuje sukcesem.

Dzieje się

Jubileusz 30 lecia Strzyżowskiego Chóru Kameralnego

Szanowni Państwo,
Tak, w tym roku mija 30 lat od powstania Strzyżowskiego Chóru Kameralnego p/d Grzegorza Oliwy. Tak jak wiele działo się w ciągu tych trzech dekad, tak mamy nadzieję, że w tym roku uda się nam zrealizować ambitny plan cyklu koncertów, który zaprezentuje różnorodność muzyczną naszej działalności. Rozpoczynamy koncertem noworocznym, który był kiedyś elementem porzuconej przez pandemię (i inne zarazy) tradycji pn. Noworoczne Impresje Muzyczne.
Zapraszamy gorąco na ten koncert i kolejne jubileuszowe wydarzenia wszystkich naszych sympatyków, melomanów i wielbicieli szeroko pojętej muzyki chóralnej. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy do byłych członków chóru, przybywajcie i powspominajcie z nami.

A to już było

I Koncert Jubileuszowy

I Koncertem jubileuszowym rozpoczęliśmy obchody 30 lecia Strzyżowskiego Chóru Kameralnego p/d Grzegorza Oliwy. Kto był sam widział i słyszał, a kto nie był, niech się nie waha następnym razem. Zdjęcia trochę zaświadczą o atmosferze i wartości artystycznej tego wydarzenia. Dziękujemy jeszcze raz naszej wspaniałej publiczności oraz naszym współwykonawcom: Jacek Ścibor - śpiew, Paweł Węgrzyn - fortepian, Jakub Fiołek - akordeon, Eryk Oliwa - klarnet, Kwintet Arso Ensemble w składzie: Robert Naściszewski, Orest Telwach, Anna Naściszewska, Piotr Gajda, Sławomir Ujek oraz współjubilatowi Podkarpacki Chór Męski. Oczywiście fenomenalne światło i dźwięk zawdzięczamy firmie KorekSound, a Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Strzyżowie jak zawsze serdecznie ugościła nas w swojej pięknej sali koncertowej. Natomiast te niezwykłe fotografie wykonał Krzysztof Duda.
WSZYSTKIM JESZCZE RAZ GORĄCO DZIĘKUJEMY.